Topné systémy Termofol

Uhlíková infra-fólie neboli topná fólie je vysoce kvalitní produkt, který bude fungovat v téměř každém prostředí. Ideálně se hodí jako ohřev plochy se zvláštním důrazem na vytápění podlahy, stropů a stěn. Dá se říci, že kvalita zpracování ve spojení s širokou funkčností je nyní nenahraditelnou ve svém oboru.

Infračervené vytápění - technologie známá již léta

Infračervené záření je již mnoho let známé – zejména v medicíně. Tato technologie se používá při léčbě pohybových nebo dermatologických onemocnění. Tím, že rovnoměrně ohřívá veškeré pevné látky v místnosti, aniž by způsoboval konvenci vzduchu, je vhodné pro alergiky a astmatiky.
Za zmínku stojí také to, že infračervený ohřátý vzduch nevysušuje a nevede tak k vysušení sliznic nosu a spojivek.

Konvekční topení = teplý a suchý vzduch + studené a vlhké stěny.

Infračervené vytápění = vyhřívá rovnoměrně stěny, strop, podlahu a objekty v místnosti + teplé a suché stěny. Žádné podmínky pro vývoj plísní a hub.

Technologie Termofol

Topná fólie funguje na základě elektrického odporu uhlíku. Topná infra-fólie se skládá z pečlivě vybraného uhlíku a hliníkové pasty a je aplikována s využitím moderních technologií (technologie tisku) na PET fólie.

Tento materiál se vyznačuje vynikajícími izolačními a žáruvzdornými vlastnostmi. PET fólie je chráněna speciální fólií LAMINEX. Elektroda z měděné pásky působí jako vodič elektrického proudu, zatímco stříbrná páska je ochranou před jiskřením.

Topná folie včetně pokojového termostatu
Pokojový termostat topné folie Termofol-6
Uhlíkové fólie Termofol

Regulace za pomocí telefonu či tabletu